EC2AMAZ-2RJBHG0

production

Juridisk expertis med människan i fokus

Du förtjänar den bästa hjälp du kan få. Igne betyder eld på latin – för oss står det för värme, passion och ett engagemang som aldrig slocknar. Vi står alltid på din sida.

 

Vänligen notera att genom att fortsätta använda vår webbplats eller tjänster bekräftar du att du har läst och godkänt villkoren i den uppdaterade integritetspolicyn

Vi använder cookies och andra liknade tekniker på webben.

 

Umeå 090-206 60 90

Verksamhetsområden

Igne Juristbyrå arbetar engagerat med frågor inom personlig assistans, assistansersättning och socialrätt, med en brinnande övertygelse om att du förtjänar den bästa hjälp du kan få.

Läs mer

Personlig assistans & assistansersättning

Igne Juristbyrå har en unik spetskompetens och erfarenhet inom personlig assistans och assistansersättning. Vi är engagerade, kunniga, och har alltid klientens bästa i fokus.

Läs mer

Socialrätt

Behöver du hjälp att ansöka om bostadsanpassning, vårdbidrag eller handikappersättning? Vi är experter på socialrätt och LSS, och hjälper dig hela vägen.

Läs mer

Aktuellt

Medarbetare

Faranak Alipourian

Faranak Alipourian

Jur. kand.
Telefon: 031-89 26 61
Mobil: 072-050 65 03
faranak.alipourian@ignejuristbyra.se

Katarina Blomberg

Katarina Blomberg

Juristsekreterare
Telefon: 090-206 60 90
Mobil: 070-562 77 02
katarina.blomberg@ignejuristbyra.se

Mathias Blomberg

Mathias Blomberg

Jur. kand.
Telefon: 090-206 60 92
Mobil: 070-224 96 32
mathias.blomberg@ignejuristbyra.se

Moa Jaarnek

Moa Jaarnek

Jur. kand.
Telefon: 031-730 58 71
Mobil: 076-492 20 37
moa.jaarnek@ignejuristbyra.se

Alva Johansson

Alva Johansson

Jur. kand.
Telefon: 090-206 60 95
Mobil: 072-090 89 37
alva.johansson@ignejuristbyra.se

Emilia Lindqvist

Emilia Lindqvist

Växeladminstratör
Telefon: 090-206 60 98
Mobil: 076-677 07 02
emilia.lindqvist@ignejuristbyra.se

Mattias Lundin

Mattias Lundin

Jur. kand.
Telefon: 08-122 083 88
Mobil: 076-492 86 98
mattias.lundin@ignejuristbyra.se

Lenita Pettersson

Lenita Pettersson

Jur. kand.
Telefon: 031-730 58 70
Mobil: 076-492 20 36
lenita.pettersson@ignejuristbyra.se

Carina Rönnquist

Carina Rönnquist

Juristsekreterare
Telefon: 090-206 60 93
carina.ronnquist@ignejuristbyra.se

Elin Sandström

Elin Sandström

Juristsekreterare
Telefon: 090-206 60 96
Mobil: 076-677 86 96
elin.sandstrom@ignejuristbyra.se

Philip Sundström

Philip Sundström

Jur. kand.
Telefon: 090-206 60 97
Mobil: 072-090 20 84
philip.sundstrom@ignejuristbyra.se

Kontakt

Igne Juristbyrå har erfarenheten, engagemanget och spetskompetensen som garanterar effektivt juridiskt biträde när du behöver det som mest. Välkommen att kontakta oss!

Umeå

Vasagatan 17
903 29 Umeå
Telefon: 090-206 60 90
Fax: 090-206 60 99
info@igne.se

Kontakta oss gärna via formuläret nedan